هیئت ثارالله رزمندگان گردان مالک اشتر

لحظه های آسمانی + تصاویر نشست

نشست لحظه های آسمانی در باغ موزه دفاع مقدس با هدف تداوم و تقویت روند تدوین تاریخ شفاهی گردان مالک اشتر برگزار شد.

گزارش همایش و گرد همآیی رزمندگان گردان مالک اشتر
همایش لحظه های آسمانی  در تاریخ پنجشنبه ۱۳/۴/۱۳۹۲ از ساعت ۱۷ الی ۲۲ در محل تالار اجتماعات باغ موزه دفاع مقدس که به همت فرماندهی گردان مالک اشتر انجام گردید که گزارش آن به شرح ذیل به اطلاع شما رزمندگان محترم دوران دفاع مقدس در گردان میرساند .
مراسم با سرود جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط برادر رزمنده آقای طالبی آغاز گردید و سپس سخنران آغازین برادر سردار حاج نصرت الله اکبری فرمانده محترم گردان مالک بودند که ضمن خیر مقدم خدمت حضار به بیان اهداف برگذاری این همایش پرداختند و گزارشی از فعالیت گردان مالک پس از پایان دفاع مقدس در قالب هیئت ثارالله ارائه کردند و فعالیتهای مستمر هیئت ثارالله را پس از پایان دفاع مقدس که شامل تشکیل جلسات هیئت و برپائی یادواره شهدا و سفرهای راهیان نور به همراه رزمندگان گردان و خانواده هایشان بیان نمودند و ایجاد و پیگیری پروژه ثبت و ضبط صوتی و تصویری خاطرات و تاریخ دفاع مقدس را در گردان مالک اشتر تحت عنوان << تدوین تاریخ شفاهی گردان مالک اشتر >> اعلام نموده و از کلیه همرزمان دفاع مقدس در گردان مالک درخواست نمودند که جهت ثبت و انتشار خاطرات خود با این پروژه همراهی و همت نمایند .
پس از سخنان ایشان سخنران دوم برادر سردار فاضل ترکزبان از فرماندهان گردان به بیان خاطرات جذاب و شنیدنی از دوران دفاع مقدس پرداختند و ضمن بیان خاطرات از اهمیت حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و تدوین تاریخ شفاهی گردان مطالبی را بیان نمودند. ایشان از همگان خواستند تا قبل از فراموشی کامل حافظه ها حال که امکان ایجاد ثبت خاطرات فراهم گردیده با این پروژه فرهنگی که در جهت دفاع در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان است همراهی کنند و این جمله که کربلا در کربلا میماند اگر زینب نبود را سر لوحه سخنان خود قرار دادند .
قابل ذکر است که در ابتدا و بین سخنرانی های دوستان کلیپ های متنوعی شامل کلیپ سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص ثبت خاطرات دفاع مقدس و کلیپ عملیات نصر ۷ و کلیپ جلسات و عکسهای جلسات تدوین و کلیپ مسافرت راهیان نور گردان مالک و کلیپ زیبای وادی السلام عشق و کلیپ مانور عملیات بیت المقدس ۷ و ….. به نمایش درآمد که مورد توجه حظار و همرزمان گرامی شرکت کننده در مراسم قرار گرفت .
در برنامه بعدی برادر مسعود مروی به عنوان دبیر برگذاری << جلسات تدوین تاریخ شفاهی گردان مالک اشتر >> گزارشی آماری از تعداد جلسات و نحوه ضبط خاطرات که از سال ۱۳۸۶ به دبیری برادر زنده دل با ثبت خاطرات عملیات والفجر ۸ شروع شد و پس از آن عملیات کربلای ۵ و تکمیلی کربلای ۵ به دبیری ایشان انجام پذیرفت و بیش از شش سال ازآغاز این پروژه میگذرد و ده ها جلسه برگذار گردیده را به استحضار حضار گرامی رساند و نمایشی هم از سایت اینترنتی هیئت ثارالله مربوط به گردان مالک اشتر به آدرس اینترنتی << www.maleke27.ir >> جهت معرفی به رزمندگان گردان ارائه نمودند.
سپس مجری توانای برنامه برادر گودرزی از برادر احمد طاووسی جانباز محترم گردان دعوت کردند تا با زنده کردن خاطرات مداحی دوران دفاع مقدس با مرثیه سراعی به مناسبت عزای آقا اباعبدالله (ع) حاضرین را به فیض برسانند .
مراسم با اهداء بسته فرهنگی همایش شامل دی وی دی کلیپها و عکسهای دوران دفاع مقدس به نام سیمای مالک و صداهای همرزمان به نام نوای مالک و …. به مدعوین و پس از نماز چماعت در مسجد باغ موزه دفاع مقدس و صرف شام به پایان رسید .
این همایش جهت حضور بیشتر شما همرزمان عزیز در برنامه های هیئت ثارالله که همه ماهه در چهار شنبه آخر ماه بعد از نماز مغرب و عشا در حسینیه گردان واقع در میدان قیام کوچه رزاق پلاک ۲ بر پا می شود بوده و امید است که با حمایت از پروژه << تدوین تاریخ شفاهی گردان مالک اشتر >> خاطرات خود و یاد شهیدان انقلاب اسلامی را جاودان نمائید .

واحد فرهنگی
هیئت ثارالله
گردان مالک اشتر

 

گزارش تصویری این نشست در ذیل قابل مشاهده می باشد.

۱۰ دیدگاه ها

 1. بسم رب شهدا
  سلام خدمت تان نمی دانم من که به دلایلی که امروز آن را بیهوده می دانم ازسباه استفا دادم وتا آخر جنگ بعنوان بسیجی در جنگ بودم من یکی از نیروهای گردان مالک گروهان روح الله بودم که در آن عملیات به سختی از ناحیه دست راست مجروح شدام و تا امروز تحد مداواهستم راستش دلم برای بچه های اون گردان خحیلی تنگ شده البته دورا دور جویای احوالات تان هستم واصلا رویم نمی شود با آنها روبرو بشم من در حال حاضر راننده تاکسی هستم البته جانباز ۴۰در صدی نیز هم هستم خدارا شکر زندگی هرچند سخت امامیگذرد اگه عکس یا چیزی از آن گردان دارید لطف کنید برام ایمیل کنید که خیلی ممنون میشومراستش عکس از آ«دوران برایتان ایمیل کردم البته در قسمت ثبت خاطرات . وسلام ومنا.. توفیق

  • با یاد خدا – بردار عزیز دعا کن تلاشهایمان را خدا قبول کند / حدود هفت هزار عکس گردان در این سایت به تفکیک عملیاتهای مختلف قابل مشاهده است همچنین صدساعت صدای شهدا و همرزمانتان و….. / خوشحال میشویم شما را در هیئت گردان ببینیم چهارشنبه از افطار در میدان قیام کوچه شهید انصاری پلاک ۱۵

  • آقای اسماییلی فکر میکنم بشناسمت.من سید علی هاشمی هستم.اگه اشتباه نکنم در عملیات غدیر,روزهای آخر دشمن یه پاتک کرد و شما برای من که حدود ۱۵۰ متر جلوتر از خط بودم مهمات میرسوندی.و تو موقع برگشتن روی دژ تیر خوردی,من دویدم به طرفت و از روی دژ کشیدمت پایین.خیلی مشتاقانه منتظر جوابت هستم.التماس دعا

 2. سلام لطف کنید آدرس و زمان برگزاری هیت را برام ایمل کنید که خیلی ممنون میشم

  • سلام و عرض ادب،
   در ماه مبارک رمضان هر هفته چهارشنبه از افطار و در سایر ماه ها چهارشنبه های آخر هر ماه راس ساعت ۲۰ در “خیابان ری، پایین تر از میدان قیام، کوچه رزاق” هیئت برگزار میگردد.
   در قسمت اخبار سایت و در نوار زیرین سایت هم آدرس و زمان برگزاری هیئت قرار دارد.

  • *برادر اسمعیلی آدر س هیئت خیابان ری پائین تر از میدان قیام اولین کوچه سمت چپ (کوچه شهیدان انصاری پلاک ۱۵)-اولین خانه سمت چپ منزل آقا سید مستانه است
   *زمان هیئت چهارشنبه هر آخر ماه شمسی است ولی در ماه مبارک رمضان هر هفته چهارشنبه هاست که از افطار با خانواده تشریف بیاورید.
   *اگر شماره موبایل تان بهمراه نامتان را به سامانه ۶۶۰۰۰۲۱۰۲۸ ارسال نمائید پیامک یادآوری هیئت چند روز قبل از برگزاری هیئت برایتان ارسال میشود.
   * متاسفانه من شما را نمیشناسم ولی امروز با برادر زنده دل ذکر خیر شما بود که شما را شناخت/ خدایارتان مشتاق دیدار محبی

 3. با سلام و عرض احترام خدمت دوستان مالک,اینجانب کوچک همه شما باید اعتراف کنم خیلی عجول هستم در تاریخ ۸مرداد همینطورعادی صفحات سایت رو ورق میزدم, تا رسیدم به این صفحه و مطلبی از یکی از رزمندکان به نام آقای عباس اسماعیلی نظرم رو جلب کرد یکدفعه احساس کردم که برام آشناست.ولی بعد از کمی تحقیق فهمیدم این رزمنده رو اشتباه گرفتم,ولی باعث نشد کنجکاوی من فروکش کنه,اینشد که رفتم سراغ بخش نوای مالک در بین اسامی ۳نفر به نام اسماعیلی پیدا کردم,و اون دوست گم شده خودم رو از روی صدا و محل زندگی شناسایی کردم.بسیار خوشحال شدم,که تونستم یکی از همرزمان خودم رو پیدا کنم.ضمن عرض پوزش از جناب آقای عباس اسماعیلی از این اشتباه.خوشحال هستم که تونستم کمی با رزمندگان عزیز حرف زده باشم.در پایان باید بگم که از خدا تنها درخواستی که دارم این است یک بار دیگر به من لیاقت حضور در جهاد اصغر عنایت فرماید.چون بعد از گذشت بیش از ۲۵ سال از پایان دفاع مقدس,کارم شده هفته ای دو بار بروم بهشت زهرا س و مثل دیوانه ها دایم لابلای مرقد شهدا راه بروم هی به خودم بگویم بیچاره هیچ میدونستی کجا بودی و قدرشو ندونستی.چه رزمندگانی که آمدند,و در کمترین زمان راهو پیدا کردن,ولی منه بیچاره باید بعد از گذشت بیش از ۲۵ سال از پایان جنگ باید درگیر ودار روزمرگی دنیا بسوزم و بسازم.از اینکه مزاحم شدم پوزش میخام.التماس دعا

 4. سلام اگه فیلم مانور عملیات بیت المقدس ۷ یا فیلمی از خود این عملیات دارید هم توی سایت بذارین ممنون

 5. سلام مجدد واحترام وادب ؛ تعجب نکنیدکه من ازکجایکدفعه سروکله ام پیداشده!!!!! ازعنایت شهداء گرانقدردرراهیان نور سعادت یارشد وفرمانده عزیزودلاورودوست داشتنی گروهان خودم روزیارت کردم (نوروز۹۳ گروه ۳۶ اعزامی راهیان نور ازمنطقه ۱۱شهرداری تهران آزاده عزیزوسرافراز سپاه اسلام حاج قاسم قاسم خانی ) آدرس سایت گردان مالک رو ایشان به بنده دادند ؛ استدعادارم ازطریق ایمیل ویا به شماره همراه ۰۹۱۹۳۹۷۴۷۶۷ فراخوان ویادرصورت صلاحدید برنامه های گروهی گردان رااطلاع رسانی فرمایید .متشکرم عزت زیاد .

 6. سلام وعرض ادب …
  ایام شهادت رسول مکرم اسلام وهمچنین سبط اکبر امام حسن مجتبی علیه السلام وهمچنین ضامن آهو حضرت سلطان امام علی ابن موسی الرضا علیه السلام تسلیت عرض مینمایم .
  متاسفانه علی رغم گذشت دوسال ونیم از آخرین پیام اینجانب !!! هیچگونه پیام ویا اطلاع رسانی از گردان ومسئولین محترم گردان مالک اشتر ندیدم …..
  ولیکن در تمامی مراسم ها وجلسات مربوط به گردان ( غیر از هیئت ) درسمینارها و…… عده ای خاص ونور چشمی فقط حضور دارند که واقعا متاسفم ….
  یاحق خدا نگه دارتان …
  اگر دراین خصوص تردید دارید به آرشیو عکس هایتان مراجعه فرمایید ……

ثبت دیدگاه شما :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


+ 6 = 8